Agnieszka Klotzer

Instruktor tańca

  • Agnieszka Klotzer

Tancerka, choreograf. Pierwsze taneczne kroki stawiała w studiu baletowym Aishy Hadyny żeby potem rozpocząć naukę w krakowskiej szkole baletowej Akademia Tańca – L’art De La Danse i pracować pod okiem takich pedagogów jak Monika Myśliwiec, Karolina Kuliga, Sabina Pyka czy Michał Zubkow.

Specjalizując się w tańcu klasycznym rozwijała się również w technikach jazz i modern oraz w tańcu ludowym. W trakcie nauki nabywała doświadczenie sceniczne tańcząc przez 6 lat na deskach Teatru Ludowego w Krakowie w spektaklach muzycznych min. „Arka Noego” czy „Pyza za Wielką Wodą”.  Brała udział w międzynarodowych konkursach (m.in. we Francji, Niemczech i Anglii) oraz odbyła tournée ze spektaklem muzycznym po Stanach Zjednoczonych.

Brała udział w 4 edycjach „International Dance Summer School” organizowanych przez zespół Pieśni i Tańca Śląsk gdzie miała okazje współpracować z takimi artystami jak Minka-Marie Heiss (wykładowca i choreograf w Iwanson International School of Contemporary Dance), Irad Mazliah (dyrektor artystyczny Festiwalu Intimadance Tmuna Theatre w Tel-Awiwie) czy  William Lu (absolwent Chatman University w Californii ).

Na co dzień pracuje z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi udowadniając, że technika i choreografia to tylko środki to pokazania tego co naprawdę ukryte głęboko w nas.