Joanna Chęcińska-Mystkowska

Instruktor śpiewu

  • Joanna Chęcińska-Mystkowska

Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku z fakultetem z wokalu jazzowego u Krystyny Stańko. Ukończyła podyplomowe studia z Etnomuzykologii na Uniwersytecie Warszawskim.

Pasjonatka białego śpiewu. Od lat szkoli się na różnego rodzaju warsztatach związanych z muzyką tradycyjną całego świata, m.in. w warsztatach z tradycyjnego śpiewu polskiego, bułgarskiego, ukraińskiego, hinduskiego, macedońskiego a także techniki joik. Uczyła się między innymi u osób takich jak: Maria Pomianowska, Agata Harz, Dragan Dautkovski, Anoop Mishra, Vladiswar Nadishana, Weronika Grozdew – Kołacińska, Tatiana Sopiłka, Adam Strug, Ewa Grochowska (Akademia Głosów Tradycji).

W 2016 z zespołem AGT wystąpiła na festiwalu Globaltica. Prowadziła warsztaty białego śpiewu organizowane przez Studio Artystyczne Muza, Miejską Bibliotekę Publiczną w Gdyni, Wejherowskie Centrum Kultury. Współtworzyła także płytę z pieśniami gruzińskimi.

Szkoli siebie ale szkoli też innych. Szczególną wagę przykłada do nauki dzieci i młodzieży. Uwielbia pracować z młodymi osobami aspirującymi do wykształcenia artystycznego. Jej podopieczni są laureatami wielu konkursów regionalnych jak i ogólnopolskich.