Joanna Pietraszek

Instruktor aktorstwa

  • Joanna Pietraszek

Z wykształcenia animator kultury i filolog polski. Ukończyła także Szkołę Edukacji Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Uniwersytetu Warszawskiego.

Swoją przygodę z teatrem rozpoczęła od teatru akademickiego. Reżyserka i autorka scenariusza spektaklu poetyckiego „Ktoś tutaj był…”. Sztuka była wielokrotnie grana w warszawskich teatrach i ośrodkach kultury (m. in. Teatr Ochota, Piwnica na Wójtowskiej, DK Śródmieście, DK Dorożkarnia, Służewski Dom Kultury), zdobyła także główną nagrodę na II Festiwalu Teatrów Studenckich START, na którym w kolejnej edycji była jurorem.

Współtworzy Teatr Oratorium, gdzie wystawia swoje autorskie sztuki, m. in. „Betlejem jest blisko…”, „Przyjdź, dotknij tej rany”, „Żyję, by być szczęśliwy, czyli krótka opowieść o szczęściu”. Animatorka w Białołęckim Ośrodku Kultury w Warszawie, gdzie prowadzi zajęcia teatralne – cykl Scena Małego Widza. Pracowała także w lokalnej telewizji internetowej.

Ma duże doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą – współpracuje ze szkołami i innymi ośrodkami kulturalno-oświatowymi. Potrafi zafascynować światem literatury i dramatu. Zaraża energią i optymizmem – twierdzi, że idealnym sposobem na szarą rzeczywistość jest uśmiech.