Joanna Rynkiewicz-Pogrzeba

Instruktor tańca

  • Joanna Rynkiewicz-Pogrzeba

Tancerka, choreograf. Absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Bytomiu oraz Wyższej Szkoły Umiejętności w Kielcach którą w 2014r. ukończyła na kierunku „Taniec” z wynikiem bardzo dobrym. Zdobyła tym samym kwalifikacje i uprawnienia do nauczania tańca oraz do prowadzenia pracy dydaktycznej w dziedzinie wiedzy o tańcu. W ramach edukacji tanecznej uczestniczyła dodatkowo w licznych warsztatach w Polsce i za granicą min. we Francji  (L’école Supérieure de Danse de Cannes Rosella Hightower) czy w Niemczech (w ramach Międzynarodowych Spotkań Tanecznych „Sandhausener Tanztage” w Haidelbergu)

Zagrała m.in. w spektaklach „Pan Twardowski”, czy „Dziadek do orzechów”. W dorobku zawodowym ma m.in. współpracę z National Palace w Vierzon oraz „Disneyland Ressort” w Paryżu gdzie dodatkowo szkoliła się w „Studio de danse „Harmonic” w technice Modal Underground Thierryego Vergera.

Przez kilka lat była tancerką i pedagogiem tańca w Kieleckim Teatrze Tańca występując min. w „News Inspirations”, „Tranzyt Wenus”, „Sny”, „Jazz Dance Back and Forth”.

Jej bogate doświadczenie sceniczne zawiera także kilkuletnią pracę jako tancerka Teatru Rozrywki w Chorzowie gdzie oglądać ją można było w min. takich spektaklach jak: „Jesus Christ Superstar”, „Jekyll & Hyde”, „Skrzypek na dachu”, „Billy Elliot” czy „Dwa ukochania”. Współpracowała tym samym z takimi choreografami jak: J. Staniek, K. Aleksander-Kmieć, I. Pilchowska czy J. Lewandowski. W latach 2016-2020 pracowała również w Niepublicznej Szkole Baletowej Arabesque w Katowicach jako nauczyciel tańca klasycznego oraz tańca współczesnego prowadząc lekcje z techniki  M.Graham i L.Horton.

Do jej największych osiągnięć należą: II miejsce na Międzynarodowym Konkursie Tańca Klasycznego w Caen we Francji, II miejsce na Międzynarodowym Konkursie Tańca L’Odyssee de la Danse we Francji, III miejsce na Międzynarodowym Konkursie Tańca Współczesnego w Biarritz.

Za doskonałe wyniki została nagrodzona stypendium Krajowego Funduszu na Rzecz Osób Wybitnie Uzdolnionych  oraz stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.