Klaudia Gryboś

Instruktor tańcaŚląsk

  • Klaudia Gryboś

Tancerka, aktorka teatralna i filmowa.  Absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie.

W trakcie edukacji akademickiej szkoliła swoje umiejętności także z zakresu tańca: taniec klasyczny, taniec współczesny, technika Limona, floor work, taniec chiński (Shi-bo), BMC, joga, anatomia ciała w teorii i praktyce.

W 2017r. otrzymała stypendium zagraniczne na 3rd CEEC Summer Dance Campie w Chinach, gdzie szkoliła swoje umiejętności z zakresu podstaw tańca chińskiego, teorii i praktyki opery Sichuańskiej oraz tańca współczesnego.

Zrealizowała dwa spektakle dyplomowe: ,,Bal manekinów” w reż. Jerzego Stuhra  oraz ,,Bezdech” w reż. Sylwii Hefczyńskiej-Lewandowskiej a także swój autorski performance ,,I like it” inspirowany zjawiskami oraz problemami współczesności związanymi z uzależnieniem od  social mediów, który wystawiła w Leverkusen w Niemczech w kolaboracji z brytyjskim reżyserem Brianem Michaelsem.

Obecnie współpracuje z Och Teatrem w Warszawie (,,Bal manekinów” reż. Jerzy Stuhr) oraz  Těšínskim Divadlo w Czeskim Cieszynie (,,Skąpiec” reż. Bogdan Kokotek  i ,,Mayday 2″ reż. Karol Suszka).

Zwolenniczka sztuki pobudzającej emocje, wyobraźnię i chęć do żywej dyskusji. Niepoprawna optymistka.

Szybki kontakt!