Krzysztof Łuczak

Instruktor tańca

  • Krzysztof Łuczak

Tancerz, instruktor i choreograf specjalizujący się w takich stylach jak jazz czy taniec współczesny.

Współpracował m.in. z Teatrem Tańca JazzGot, z którym w wystąpił w spektaklu „Na dnie powietrza”. Był również członkiem formacji JazzOne, gdzie swoje umiejętności rozwijał pod czujnym okiem Pawła Michno. Wraz z zespołem niejednokrotnie stawał na podium mistrzostw Polski, Europy i świata – a największym osiągnięciem było zdobycie III miejsca w kategorii Formacje Modern na Mistrzostwach Świata IDO w Wetzlar w 2016 roku.

Krzysztof wystąpił w instalacji tanecznej Roam: „An Aurum Experience” w choreografii Łukasza Zięby. Nawiązał także współpracę z Warszawską Operą Kameralną, gdzie wystąpił w operach: „Orfeusz i Eurydyka” w roli Orfeusza (reż. Magdalena Piekorz, chor. Jakub Lewandowski) oraz „Czarodziejski Flet” (reż. Giovanny Castellanos, chor. Jakub Lewandowski). Jako tancerz i choreograf pracował nad musicalem 20 lat po metrze (reż. Mariusz Czaja).

Niezwykle istotny jest dla niego nieustanny rozwój, dlatego też nadal doskonali swój warsztat u instruktorów z Polski i zagranicy, cały czas pracując nad świadomością swojego ciała, a także szukając nowych inspiracji i środków wyrazu.