Łukasz Depa

Instruktor tańca

  • Łukasz Depa

Wszechstronny tancerz breakdance pochodzący z Warszawy. Znany jako B-Boy Dep-One. Instruktor i choreograf. Początek jego drogi i pasji tanecznej to rok 1999.

Uczestnik licznych warsztatów w Polsce, Europie, USA z prekursorami i pionierami breaking 'u dzięki którym zdobył fundamentalną wiedzę, warsztat i inspiracje do stworzenia i budowania własnego stylu. Współpracuje z Centrum Twórczości Narodowej, teatrami, szkołami tańca, domami kultury. Zajmuje się organizowaniem zawodów, festiwali, wydarzeń tanecznych oraz kursów i warsztatów mających na celu zainspirowanie uczestników do rozwoju własnej osobowości, świadomości ruchu i ciała, sprawności fizycznej i twórczego myślenia. Aktywnie bierze udział w międzynarodowych wydarzeniach takich jak: zawody taneczne, koncerty, festiwale filmowe, projekty/pokazy międzynarodowe, spektakle teatralne i inne imprezy promujące sztukę.

Wielokrotnie był sędzią na przeglądzie etiud tanecznych „Soloduotrio” oraz na ogólnopolskich spotkaniach tanecznych „Spontan”. Brał udział m.in. w: zawodach i festiwalach tanecznych: „Soul Cypher”(Gainesville), „Freestyle Session”(Los Angeles), „Energy Leve7”(Nowy Jork), ”Break Free 5”(Houston), akcjach promocyjnych i medialnych m.in. :„Expo 2015”(Mediolan), „Karuzela Kultury”(Centrum Twórczości Narodowej), „Disney Pro XD”(film instruktażowy), spektaklach i wydarzeniach kulturalnych: „Warszawski Sen” (Warszawa),„Instant Acts”(Niemcy, Włochy).