Paulina Barcz

Instruktor śpiewu

  • Paulina Barcz

Wokalistka, instruktor wokalny. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi na wydziale Wokalno-Aktorskim o specjalności wokalistyka estradowa. Ukończyła również Młodzieżowe Studium Muzyki Rozrywkowej w klasie wokalu oraz Państwową Szkołę Muzyczną I stopnia w klasie fortepianu w Oleśnie.

Współpracowała z wieloma zespołami i wokalistami. Przez kilka lat związana była z Wind Bandem działającym przy oleskiej Szkole Muzycznej i MSMR z którym koncertowała m.in. we Francji, Włoszech, Niemczech, Rumunii czy na Węgrzech. Również jako wokal wspierający brała udział m.in w półfinale programu Mam Talent TVN i w krajowych eliminacjach do konkursu Eurowizji.

Ma na swoim koncie występy na deskach Teatru Śląskiego im. S. Wyspiańskiego w Katowicach (koncert „Ogrzej mnie” – Studenci śpiewają Bajora), Filharmonii Opolskiej im. J. Elsnera czy w komorze „Warszawa” Kopalni Soli w Wieliczce (Koncert „Gorących Serc” z Wind Bandem Olesno i West Lothian School Wind Ensemble) oraz kilka edycji festiwalu Jazzobranie z udziałem m.in. Michała Urbaniaka, Włodka Pawlika czy Erica Marienthala.

Na co dzień łączy rozwój wokalny z pracą z dziećmi i młodzieżą – współprowadzi koncerty umuzykalniające, audycje muzyczne oraz zajęcia śpiewu. W swojej pracy kładzie nacisk na naturalną technikę wokalną i zdrowe posługiwanie się głosem dla jak najlepszego i bezpiecznego rozwoju podopiecznych.