Paulina Brożek

Dance Level PerformanceInstruktor tańca

  • Paulina Brożek

Tancerka, choreograf, muzyk. Magister sztuki. Absolwentka Wydziału Artystycznego Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi – specjalność tancerz-choreograf oraz Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi – specjalność skrzypce.

Czynnie uczestniczy w wielu inicjatywach artystycznych, tworząc między innymi oprawy do koncertów, teledysków czy festiwali. Na stałe związana z grupą Show Burlesque Dance. Współpracowała z Teatrem Muzycznym Artland, brała udział w produkcji filmu krótkometrażowego Adama Romanowskiego pt. “Paproć” oraz w spektaklach “Plastic Fantastic” realizowanym w Łodzi i “Wir sind hier” wystawianym w Berlinie.

Jest dumna ze zdobycia 1. miejsca na Otwartych Mistrzostwach Polski Federacji WADF. Była koncertmistrzem zespołu kameralnego “Łódzkie Smyczki” oraz pierwszym skrzypkiem przy realizacji spektaklu “Łódź Story”.

W dalszym ciągu dba o swój rozwój artystyczny, szkoląc się intensywnie u polskich, jak i zagranicznych pedagogów (m.in Monika Maciejewska-Potockas, Thierry Verger, Julia Spiesser, Elżbieta Szlufik-Pańtak, Grzegorz Pańtak, Paweł Grala).