Judyta Pisarczyk

Instruktor śpiewu

  • Judyta Pisarczyk

Wokalistka. Absolwentka Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na specjalności wokalistyka jazzowa.

Laureatka polskich i międzynarodowych konkursów i festiwali jazzowych. Na swoim koncie ma m.in. Grand Prix Ladies’ Jazz Festival (Gdynia), nagrodę Best Vocalist zdobytą podczas International Jazz Festival „Johnny Raducanu” (Rumunia), czy III miejsce na festiwalu Riga Jazz Stage (Łotwa).

Koncertuje w Polsce i zagranicą. Występowała m.in. w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej w Programie 3 Polskiego Radia w Warszawie, Filharmonii Opolskiej, Teatrze Muzycznym w Gdyni, NOSPR w Katowicach, NFM we Wrocławiu, 12on14 Jazz Club, Vertigo Jazz Club, Metrum Jazz Club, Blue Note Poznań, czy podczas festiwalu Jazz Time Fest w Estonii. Na scenie pojawia się zarówno z własnym składem Judyta Pisarczyk Quartet, dla którego również komponuje, jak i z innymi artystami. Śpiewała m.in. u boku Bobby’ego McFerrina.

Jej debiutancka płyta „Judyta Pisarczyk – Koncert w Trójce” została wydana w 2018 roku przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia i znalazła się na 1 miejscu w kategorii Jazzowy Polski Debiut Roku w Podsumowaniu Roku wg Adama Dobrzyńskiego.