Sebastian Dudzik

Instruktor śpiewu

  • Sebastian Dudzik

Wokalista, dyrygent, instruktor wokalny. Absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na specjalności dyrygentura chóralna i prowadzenie zespołów wokalnych. Studiuje wokalistykę estradową w Akademii Muzycznej im. Bacewiczów w Łodzi. Kształcił się również w trakcie licznych warsztatów wokalnych, m.in. z Grażyną Łobaszewską, Mietkiem Szcześniakiem, Kubą Badachem, Marysią Sadowską, Ewą Urygą oraz warsztatów metodą Speech Level Singing.

Laureat ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursów i festiwali m.in. Niemen Non Stop w Słupsku, Debiuty w Lublinie, Eurosong w Malborku, czy Festiwalu Dobrej Piosenki im. Kaliny Jędrusik w Częstochowie. Wielokrotnie wyróżniony nagrodą Rektora AM w Katowicach oraz stypendium Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza za osiągnięcia i działalność artystyczną.

Wraz z różnymi zespołami wokalnymi i chórami, w tym gospel, koncertował w kraju i za granicą (m.in. w Niemczech, Czechach, na Słowacji, w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach), a także zdobywał laury na międzynarodowych festiwalach chóralnych m.in. I nagroda na Międzynarodowym Festiwalu Varsovia Cantat 2014 w Warszawie czy I nagroda na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Cerkiewnej w Hajnówce 2015.

Współpracował z Polskim Teatrem Historii (w spektaklu muzycznym Santo Subito) i Chorzowskim Centrum Kultury (Gwiazda oraz Kochaj i tańcz). Występował na deskach Teatru Muzycznego w Łodzi oraz Gliwickiego Teatru Muzycznego (rewia sylwestrowa), a także Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach (koncerty Ogrzej mnie z piosenkami z repertuaru Michała Bajora). Odtwórca ról wokalnych – Mojżesza w wystawianym w katowickim Spodku megawidowisku Exodus oraz ks. Mirosława w musicalu Karol (premiera – Tauron Arena Kraków).

W pracy nad głosem często odwołuje się do naturalnych stanów i emocji człowieka, korzysta z szeregu technik wokalnych (m.in. mix, curbing, twang, belcanto) by uzyskać prawidłową emisję głosu u swoich podopiecznych.