Wojciech Raszewski

Instruktor aktorstwa

  • Wojciech Raszewski

Aktor teatralny, telewizyjny, serialowy i dubbingowy. Absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie. Po ukończeniu studiów został na uczelni jako asystent na zajęciach z wiersza oraz techniki i wyrazistości mówienia. Absolwent Pomagisterskiego Studium Logopedycznego na Instytucie Polonistyki Stosowanej UW.

W teatrze debiutował spektaklem „Klatka dla Ptaków” w reż. Andrzeja Strzeleckiego na deskach Teatru Capitol w Warszawie. W 2018 napisał scenariusz i współreżyserował bajkę „zAgatkowy dom”, która znalazła się w repertuarze Teatru Collegium Nobilium.

Od wielu lat prowadzi zajęcia teatralne z dziećmi i młodzieżą w całej Polsce, a także dzięki programowi Pomoc Polakom na Wschodzie w ośrodkach kultury w Mińsku na Białorusi.

Ma na swoim koncie wiele ról filmowych i serialowych, m.in. „Przyjaciółki”, „Ślad”, „Klan”, „Na Wspólnej”, „Barwy szczęścia”, „Ojciec Mateusz”, „Leśniczówka”, „Niania w wielkim mieście” czy „Zawsze warto”.
Współpracuje także z Teatrem Polskiego Radia oraz ze studiami dubbingowymi podkładając głos pod seriale animowane i gry komputerowe.